nadpis
facebook twitter youtube google

Mistrovství světa shotokan karate 2022

Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022Mistrovství světa shotokan karate 2022


Na MS mohly karatisté bojovat v několika soutěžních kategoriích. Kata (cvičení předem daných sestav technik), kumite wkf (zápas dle olympijských pravidel), sanbon shobu (zápas na 6 bodů, pouze s chrániči na ruce s zuby) a ippon shobu (náhlá smrt, zápas na 2 body). Soutěžilo se jak v individuálních kategoriích, tak v kategorii týmů.


Turnaj se konal ve východních Čechách, ve velké hokejové hale v Pardubicích ve dnech 9. - 11. 9. 2022.

V pátek se dokončovali registrace a proběhl turnaj pro žáky. 

Sobota byla nejobsazenějším dnem celého mistrovství, kdy soutěžili kategorie U14. kadeti a junioři a zároveň se tento den konal slavnostní ceremoniál, kterého se osobně účastnil hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický,  náměstek primátora Pardubic Mgr. Jakub Rychtecký a představitelé WSF. Zahajovací ceremoniál byl ukončen kategorií závodníků s mentálním či tělesným postižením. V této části se podařilo pro Českou republiku vyhrát zlatou medaili, kterou si na krk nechal pověsit domácí závodník Michal Dvořák.


V neděli na soutěžní plochu vyrazili kategorie dospělých a veteránů. Velmi emotivní byly především soutěže kumite týmů (zápas 3 proti 3, postupně), kdy za bouřivého volání, křičení, pískání a tleskání fandily svým nejstarším členům celé světové výpravy.

Tohoto karatistického svátku se účastnilo 32 zemí z celého světa v téměř 1800 startech. Perličkou za tímto skvělým turnajem byl fakt, že se podařilo českým reprezentantům vybojovat tolik cenných kovů, že vyhoupli Českou republiku na 1. místo v celkovém pořadí všech zúčastněných zemí.

Děkujeme všem závodníkům za úspěšnou reprezentaci a také pořadatelům a organizátorům celého mistrovství v čele s Ondřejem Charvátem.


Milan Tesař, Petr Beníšek

odkaz na foto: https://us.zonerama.com/shotokan1/Album/1000029915?fbclid=IwAR1qJZBaqliTTpILiASwU_xvoU3ly3UMLbgnag1kX3MWNAVS0JsJH70ii-4


 « ZPĚT «» DALŠÍ ČLÁNEK »


Czech Shotokan Karate Union
Senovážné náměstí 2
370 01 České Budějovice
Česká republika

Tel.: +420 608 860 845
Email: p.benisek@seznam.cz